Нові дані великого випробування вакцини Moderna показують, що захист від COVID-19, яку вона забезпечує, з часом слабшає, що підтверджує аргументи на користь бустерних доз, повідомила компанія в прес-релізі в середу.


«Це тільки одна оцінка, але ми вважаємо, що до осені і зими в зв'язку з передбачуваним впливом ослаблення імунітету з'явиться 600 000 додаткових випадків COVID-19», - сказав президент Moderna Стівен Хоге в ході телефонної конференції з інвесторами, пише ГА.

Хоге не дав оцінки, скільки з цих випадків будуть важкими, але сказав, що деяким пацієнтам буде потрібна госпіталізація.

Ці дані різко контрастують з декількома недавніми дослідженнями, які показали, що дія вакцини Moderna триває довше, ніж у аналогічної вакцини від Pfizer і BioNTech.

Експерти пов'язують це з більш високою дозою інформаційної РНК у вакцині Moderna і трохи більш тривалим інтервалом між першим та другим щепленнями.

Обидві вакцини показали надзвичайну ефективність за підсумками третьої фази досліджень.


Однак аналіз, представлений в середу, показав більш високий рівень інфікування серед людей, вакцинованих приблизно 13 місяців тому, в порівнянні з тими, хто був вакцинована близько восьми місяців тому. Дослідження проводилося з липня по серпень, коли переважав штам «Дельта». Воно ще не пройшло експертну оцінку.

За цей період дослідники виявили 88 випадків зараження серед тих, хто вакцинувався пізніше, і 162 випадки серед тих, хто отримав щеплення в минулому році. Тільки 19 випадків були визнані серйозними, що є ключовим критерієм при оцінці ослаблення захисту.