У неділю з Кабула вилетів четвертий чартерний рейс, що вивіз цивільних осіб з Афганістану в Катар після виведення американських військ в серпні.

 

Про це повідомив співробітник катарських держструктур. На борту літака перебуває більше 230 пасажирів, включаючи афганців, американців і громадян європейських країн, повідомляє ГА.

На борт літака авіакомпанії Qatar Airways також піднялися громадяни Німеччини, Бельгії, Ірландії, Канади, Франції, Італії, Великобританії, Фінляндії та Нідерландів, написала в «Твіттері» помічник міністра закордонних справ Катару Лолва Рашид Аль-Хатер.

Інший представник уряду Катару повідомив, що в літаку було 236 пасажирів; мова йде, таким чином, про найбільший евакуаційний рейс після виведення американських і союзних військ, що завершився 31 серпня.

«Катар буде і далі співпрацювати з міжнародними партнерами в рамках зусиль із забезпечення свободи пересування в Афганістані, одночасно працюючи з різними сторонами на місцях для досягнення більш загального прогресу в країні», - сказав другий чиновник.


Спочатку пасажири будуть проживати в комплексі в столиці Катару Досі, де розміщені афганці та інші евакуйовані.

Катар став ключовим посередником між Заходом і Талібаном. Ця країна Перської затоки є близьким союзником США, тут розташована найбільша американська військова база на Близькому Сході, при цьому з 2013 року в Катарі знаходиться політичний офіс Талібану.