Є велика ймовірність, що грип та інші респіраторні віруси будуть посилено циркулювати  цієї зими. Вірусологи побоюються серйозної епідемії грипу. "Через послаблення дистанційних заходів знову посиляться інші респіраторні віруси", - попереджає вірусолог Менно де Йонг з Амстердамського UMC, пише NOC.


"Коли погода стає холоднішою, а дні коротші, люди сидять в приміщеннях та закривають вікна. Це хороші умови для респіраторних вірусів", - додає його колега Луїс Крус з LUMC. "Крім того, грип має надолужати втрачене".

Грип може виявитись ще сильнішим, ніж зазвичай, тому що люди не мають імунітетеу проти нього.  За словами Де Йонга, грип не виявляли  протягом півтора років. "Це є проблемою, оскільки з тих пір, як ми дізналися про існування вірусу грипу, ми ніколи не переживали зиму без грипу. Оскільки цього року грипу не було, наш імунітет не зміцнився . Це, ймовірно, означає, що більша частина населення є досить сприйнятливою до вірусу».

 

Заходи проти коронавірусу спрацювали краще проти грипу

Грип залишився осторонь через заходи проти коронавірусу, пояснює вірусолог Луїс Крус. Дотримання дистанції та уникнення скупчення людей працювали навіть краще проти грипу, ніж проти коронавірусу, тому що це «більш підступний» вірус. "Ковід заразний ще до того, як вам стало погано, тому ви заражаєте інших до того, як відчуєте це. Більше того, ще ніхто не мав імунітету проти нього".

Як запобігти

Але як ви гарантуєте, що цієї зими вас не вразить грип, коли зменшиться кількість інфікувань коронавірусом? За словами Круса, наприклад, вживання деяких додаткових фруктів не дає опору. "Здорове життя може змусити вас менше хворіти, але це не заважає захворіти на грип. Лише специфічні засоби захисту допомагають проти грипу, наприклад у випадку, що ви вже перенесли його або були щеплені".

Успіх заходів проти коронавірусу у разі боротьби з грипом ставить питання про те, чи можуть ці заходи продовжувати запобігати епідемії грипу. За словами Крус, про це ніколи не думали, хоч  це логічно. "Вірусологи завжди були трохи здивовані тим, що ми робимо так мало для запобігання грипу, зрештою, люди також помирають від нього.

Тому, на думку Круса, непогано більше знати про грип. "Наприклад, більше дотримуватись гігієни і не виходити серед людей у ​​разі будь -якої хвороби".

Осінній грип

Неможливо передбачити, коли грип пошириться і чи справді він буде більш важким, - каже вірусолог Де Йонг. "Оскільки грип ніколи раніше не приходив за таких обставин,  ми не знаємо, наскільки він впливає на імунітет".

Зазвичай грип циркулює переважно в січні та лютому, але це може бути раніше цього року, наприклад, вже восени. "Зрештою, цього літа ми раптом мали  епідемію вірусу РС серед дітей. Дуже дивно, тому що це зазвичай відбувається лише взимку. Це, ймовірно, стало можливим також тому, що населення сформувало менший імунітет".

Вірусологи попереджають, що в лікарні можуть бути переповнені. Доктор Крус попереджає: "Ви отримуєте нагромадження інфекцій: грип, трохи  коронавірусу та інших респіраторних вірусів, яким є що надолужати. Це може спричинити велике навантаження на систему охорони здоров'я".

Де Йонг хотів би побачити, щоб вразливі групи були щеплені трохи раніше, ніж зазвичай, але вакцини проти грипу, ймовірно, будуть доступні лише у жовтні. "Було б розумно, якби ще більше медичних працівників зробили щеплення від грипу, тому що зараз це робить лише меншість персоналу. У будь -якому випадку, вакцинувати від грипу слід якнайбільше людей", - радять вірусологи.