Дані про доцільність ревакцинації з використанням вакцин від COVID-19 компаній Moderna і Johnson & Johnson будуть отримані за кілька тижнів.

 

Про це заявив у неділю головний медичний радник президента Джо Байдена, в той час як офіційні особи дали зрозуміти, що, як вони очікують, бустерні вакцини будуть рекомендовані для широкого кола американців.

Американські регулятори вже почали розглядати питання про застосування третьої дози вакцини консорціуму Pfizer і BioNTech.

Консультативна група Управління з контролю якості продуктів і ліків (FDA) рекомендувала третє щеплення двухдозовою вакциною Pfizer-BioNTech для людей старших 65 років або з групи ризику, але відмовилася підтримати ревакцинацію для більш широких верств населення.

Люди, які отримали двухдозовую вакцину Moderna або однодозову вакцину Johnson & Johnson, все ще чекають рекомендацій про можливу ревакцинацію.

«Фактичні дані по третій дозі вакцини Moderna і по другій дозі вакцини Johnson & Johnson з'являться буквально через пару тижнів», - заявив головний урядовий експерт з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі, виступаючи в програмі «Зустріч з пресою» на каналі NBC.

«Ми прямо зараз працюємо над тим, щоб передати дані в FDA, щоб вони могли їх вивчити і прийняти рішення про бустерні вакцини для цих людей», - додав Фаучі.

Додаткові дані також можуть показати більш широку потребу в бустерних вакцинах серед населення США в цілому, сказав Фаучі.

США посідають перше місце як за кількістю інфікованих, так і за кількістю летальних випадків.


У серпні президент Джо Байден оголосив про намір уряду ввести ревакцинацію для людей, старших 16 років за умови схвалення вакцин експертами FDA і Центрів по контролю і профілактиці захворювань.

Процедура прийняття рішень в FDA не скасовує позиції Білого дому на користь ревакцинації, заявив Фаучі.