У Литві в неділю, 19 вересня, двоє мігрантів спробували втекти з центру реєстрації іноземців. Під час інциденту постраждав прикордонник, повідомляє BNS.


Іноземці, громадяни Кот -д'Івуару, намагалися втекти близько 17:30, але були затримані.

Офіцер Державної прикордонної служби 1978 року народження отримав травму та був госпіталізований. Але, як виявилося, прикордонник постраждав не від дій мігрантів, а від падіння. У нього проблеми з плечем.

Речник прикордонної служби Гедріус Мішутіс пізніше заявив, що пораненого офіцера виписали з лікарні для лікування вдома.

Також стало відомо, що колишня виправна колонія в Кібартаї буде пристосована під інший центр для мігрантів. Там буде розміщено 700 чоловіків. Вони будуть проживати в кімнатах на 4-10 осіб. Їх переселять із тимчасового табору в Руднінкаї, процес планується завершити до 1 жовтня.


У 2021 році Литва переживає найбільшу міграційну кризу - понад 4000 осіб незаконно прибули до країни з Азії та Африки безперешкодним транзитом через Білорусь.

Уряд Литви звинувачує Лукашенка та його поплічників у навмисній організації міграції та транспортуванні мігрантів до кордону. Сусідні Латвія та Польща мають однакове бачення ситуації. Усі три країни спільно назвали дії Лукашенка "гібридною агресією" і запровадили надзвичайний стан у регіонах, що межують з Білоруссю.