У межах Європейського Союзу суми, які ви можете сплатити готівкою, повинні становити максимум 5000 євро.

Нідерланди, Бельгія, Франція, Італія та Іспанія просять про це Європейську Комісію, пише відставний міністр фінансів Хекстра до Палати представників.  

 

 

Нідерланди деякий час працювали над лімітом готівки в 3000 євро , але не знайшли розуміння серед інших країн - членів ЄС. Ось чому країни-підписанти закликають до обмеження 5000 євро, а для самих країн є можливість ввести нижню межу.

Відмивання грошей та фінансування тероризму

 Гроші використовується, серед іншого, для відмивання грошей, фінансування тероризму, торгівлі наркотиками та людьми та ухилення від сплати податків.

Ризик становить і купюра номіналом 500 євро   і країни хочуть, щоб Європейська Комісія разом з Європейським центральним банком (ЄЦБ) розглянула питання припиненення  використання цієї банкноти. ЄЦБ припинив випуск банкнот номіналом 500 євро два роки тому, але банкноти все ще перебувають в обігу.

200 мільярдів євро

З початку 2019 року, коли випуск банкнот номіналом 500 євро припинився, в обігу було близько 516 мільйонів купюр. На початку цього року виявилося, що є ще 400 мільйонів на суму 200 мільярдів євро.

Деякий час звучали заклики скасувати банкноту номіналом 500 євро. Нідерландська підрозділ фінансової розвідки (ПФР), частина поліції, яка зосереджена на боротьбі з відмиванням грошей, заявила у 2019 році, що купюри 500 евро майже виключно використовується наркозлочинцями.