Кабінет міністрів рекомендував обмежити доступ співробітників центральних органів виконавчої влади до роботи в "жовтій" карантинній зоні.


Про це на засіданні погоджувальної ради Верховної ради заявив міністр Кабінету міністрів Олег Нимчинов.

"З сьогоднішнього дня набула чинності постанова Кабінету міністрів щодо нових правил карантинних обмежень. Слушна ідея, яку сьогодні на урядовій нараді підтримав прем'єр-міністр щодо центральних органів виконавчої влади та працівників, яким у жовтій карантинній зоні буде рекомендований допуск на робоче місце за наявності вакцинації або ПЛР-тесту", - зазначив Немчинов.

20 вересня в Україні почали діяти нові карантинні обмеження для запобігання поширенню хвороби COVID-19, передбачені постановою Кабміну від 13 вересня.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 і від 29 червня 2021 р. № 677", в Україні запроваджуються так звані COVID-сертифікати двох рівнів - "жовтого" та "зеленого".

 

Що стосується освітнього процесу, то відносно навчальних закладів є вимога, що вони зможуть працювати офлайн тільки за умови вакцинації не менше 80% персоналу хоча б однією дозою щеплення від COVID-19. Для верифікації працівників освіти приймаються міжнародні свідоцтва та COVID-сертифікати.

При цьому в окремих регіонах прийняли рішення взагалі закрити школи, де показник вакцинації не дотягує до 80%, на карантин без можливості дистанційної роботи.

 

Нагадаємо, у "жовтій" зоні діють такі карантинні заходи:

  • заборонені масові заходи за участю більше 1 особи на 4 кв. метри площі території або з наповненістю залів більше двох третин місць в кожному окремому залі;
  • не більше 4 осіб за столиком у закладі громадського харчування, а відстань між столами-мінімум 1,5 метра;
  • кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше двох третин місць або 50% місць у кожному окремому залі;
  • спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть тільки в разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі.

Обмеження "жовтої" зони не діють, якщо всі учасники (відвідувачі) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе і ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів, спортзалів і басейнів мають хоча б одне щеплення або діючий (72 години) результат ПЛР або експрес-тестування.

 

"Жовта" зона адаптивного карантину в Україні, найімовірніше, почне діяти вже цього тижня.