У Києві приземлився літак з людьми, які були евакуйовані з Афганістану. На його борту перебували декілька десятків громадян, зокрема іноземці.

 

Брифінг представників влади в аеропорту транслював UA: Перший.

Борт приземлився в аеропорту Бориспіль близько 19:00. Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що до Києва прибуло 96 осіб, серед них - громадяни України, члени їхніх сімей, люди з посвідкою на проживання в Україні, а також люди, про евакуацію яких просили Ватикан і Канада.

«Україна з неймовірним успіхом виконала прохання апостольської столиці про те, щоб привезти студентів, які найближчим часом будуть навчатися в римському університеті La Sapienza. На борту 18 членів їхніх родин і власне студентів», - розповів член секретаріату Кабінету міністрів Андрій Юраш.

До цього Україна організувала шість евакуаційних рейсів, які вивезли з Афганістану понад 650 людей.

 

Бойовики ісламістського руху Талібан почали широкомасштабний наступ по всьому Афганістану з початку травня на тлі виведення з країни військового контингенту США та інших країн Заходу, який перебував там 20 років. Вони захопили усі великі міста і прикордонні переходи і контролюють більшу частину країни.