Струмені розпеченої лави розливаються по острову Пальма в Іспанії; величезна хмара токсичного попелу дрейфує від вулкана Кумбре-Велья до материка, поставивши під загрозу важливий для економіки урожай бананів на острові.


Потоки лави з неділі повільно просуваються на захід, поглинаючи все на своєму шляху, включаючи будинки, школи і деякі бананові плантації.

 

 

Фермери в околицях міста Тодоке намагаються зберегти якомога більше врожаю, завалюючи вантажівки мішками з незрілими бананами.

Якщо фермери не зможуть отримати доступ до плантацій і доглядати за ними, під загрозою можуть опинитися близько 15 відсотків врожаю бананів на Пальмі, який становить 140 мільйонів кілограмів на рік, розповів агентству Reuters менеджер асоціації виробників Asprocan Серхіо Касерес.

За його словами, фермери вже зазнають збитків, а якщо лава потрапить в систему водопостачання, це може викликати проблеми на багато місяців вперед.

На острові вирощують близько чверті знаменитих Канарських бананів, що мають статус захищеного походження.

У зв'язку з тим, що в результаті виверження було зруйновано понад 200 будинків і тисячі евакуйованих людей не можуть повернутися додому, регіональний уряд Канарських островів заявив, що викупить два житлові комплекси з 73 об'єктами нерухомості для тих, хто залишився без даху над головою. Іспанські банки спільно оголосили, що запропонують їм вільні будинки на Канарських островах в якості тимчасового притулку.

За оцінками профільного порталу Idealista, вулкан знищив майно вартістю близько 87 мільйонів євро (102 мільйони доларів).

За словами вулканологів, гази від виверження не є небезпечними для здоров'я. Але шлейф щільного диму тепер простягається приблизно на 4,2 км в повітря, що викликає побоювання з приводу видимості для польотів. Аеропорт залишається відкритим, але влада встановила дві закриті зони, куди можуть літати тільки повітряні судна, які мають спеціальний дозвіл.

Місцева влада закликала людей ретельно очищати їжу і одяг, щоб не проковтнути токсичний попіл.