Кандидатка у канцлери ФРН від партії "Союз 90 /" зелені "Анналена Бербок (Annalena Baerbock) різко розкритикувала Росію і її президента Володимира Путіна, пов'язавши значне зростання цін на газ з проектом будівництва газопроводу" Північний потік - 2 ".

 

" Росія стримує поставки природного газу в Європу. Причини цього очевидні: режим Путіна прагне посилити політичний тиск, щоб швидше отримати решту дозволу для "Північного потоку - 2" і ввести його в експлуатацію ", - заявила Бербок в інтерв'ю виданням німецької редакційної мережі RND, опублікованими в четвер, 23 вересня, пише DW.

Вона закликала уряд ФРН вжити рішучих заходів, закликавши РФ виконувати свої зобов'язання і поставляти достатні обсяги газу  існуючими газопроводами.

"Федеральний уряд просував будівництво газопроводу всупереч всім сумнівам, попереджуванням і побоюванням і тепер розплачується за це, оскільки Німеччина зараз опинилася в ситуації шантажу, про який попереджали", - підкреслила  Бербок.

 

"Газпром" розпродавав запаси з європейських газосховищ

Підозри в злочинних діях "Газпрому" пов'язані з тим, що протягом останніх декількох місяців російський газовий монополіст розпродавав запаси зі своїх європейських газосховищ, одночасно відмовляючись від бронювання додаткових транзитних потужностей через Україну і Польщу понад ті обсяги, які прописані в довгострокових контрактах.

В результаті незадовго до початку опалювального сезону рівень заповнення газосховищ в країнах ЄС виявився на небувало низькому рівні, а оптові ціни на газ на європейських торгових майданчиках підскочили до рекордного рівня. Цьому сприяв дефіцит скрапленого газу, оскільки він все літо йшов в основному в Азію, де ціни на блакитне паливо виявилися ще вищими.