На Харківщині неподалік Чугуєва вранці у суботу пройшли жалобні заходи до роковин падіння літака Ан-26Ш із курсантами та офіцерами на борту.

 

Вшанувати пам'ять 26 загиблих зібралися родичі, друзі, курсанти та викладачі Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба, командування ЗСУ, представники обласної влади, розповідає Укрінформ.

 

 

Поблизу місця падіння літака встановили пам'ятний камінь, на ньому зображено літак, що падає, та свічка. Тут згодом планується встановлення пам'ятного знака, на який наразі збирають гроші. Про катастрофу також нагадує білборд із фотографіями жертв.

 

 

 

 

На місці трагедії пройшла панахида.

У коментарях ЗМІ родичі загиблих у катастрофі висловлювали обурення тим, що винні в трагедії досі не покарані.

«Він хотів жити та служити країні. Казав, що не хоче бути транспортником, хотів у військову авіацію», - сказав Володимир Хом'ячук, батько загиблого курсанта Максима Хом'ячука з Вінниччини. «Нікого не покарали, і ми не віримо, що покарають», - додав він.

Представники військового командування після панахиди відмовилися від спілкування зі ЗМІ.

У пам'ять про загиблих друзів курсанти університету ім. Кожедуба записали відео та розмістили його на сторінці військового вишу у Фейсбуці.

 

 

Нагадаємо, 25 вересня 2020 року при заході на посадку на аеродром у м. Чугуїв на Харківщині розбився літак Ан-26Ш Повітряних сил ЗСУ. На борту перебували 27 осіб: сім членів екіпажу та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба. На місці катастрофи загинули 25 осіб, один курсант помер у лікарні від опіків, ще один курсант вижив.