Таліби стратили чоловіка, обвинуваченого у крадіжці повісивши його на крані на головній площі міста Герат на заході Афганістану. Про це повідомив свідок з посиланням на Associated Press.

 Відео журналісти та активісти поширили у Twitter. 

Згідно з тим, що сказав Апіру Вазір Ахмад Седдікі, власник аптеки поруч з головною площею в Гераті, чотири тіла були перетягнуті талібами, але три з них були перенесені на інші площі міста, щоб там повісити. На площі таліби оголосили, що ці четверо були захоплені під час участі у крадіжці та були вбиті поліцією. 

Повішання відбулися після інтерв'ю, даного муллою Нуруддін Турабі, нинішнім міністром тюремної системи і вже двадцять років тому міністром юстиції та головою міністерства з питань пропаганди чеснот та запобігання порокам (релігійна поліція), в якому він також попередив Захід не втручатися у внутрішні справи країни.

"Відсікання рук необхідне для безпеки", - сказав Турабі, згадуючи, що коли це практикувалося, воно мало стримуючий ефект. Двадцять років тому страти в'язнів, як правило, здійснювалися пострілом в голову, який робив член сім'ї жертви, який мав можливість прийняти так звані "криваві гроші" в обмін на життя жертви.  Для злодіїв покаранням була відсікання руки, тоді як за злочин пограбування карався відсіканнням руки та ноги.

Поки що мулла промовчав про каміння, яким побивають жінок -перелюбниць. Але позиція Верховного лідера Афганістану, невидимого еміра Гібатулли Ахундзади, теоретична - серед іншого - найсуворішої форми шаріату, не залишає у цьому плані сумнівів.

 "Ми будемо слідувати ісламу і приймати наші закони на основі Корану", - повторив Турабі. І він попередив. «Ніхто не скаже нам, якими мають бути наші закони. Всі на Заході критикували нас за штрафи на стадіоні, але ми ніколи нічого не говорили про західні закони та покарання ».

 

Немає жодного питання про закони Корана як основу права, а в даному випадку його крайнє тлумачення. 

При всій повазі до пропаганди, яка одразу після захоплення влади 15 серпня хотіла надати міжнародній спільноті більш помірний і відкритий образ «нових» талібів.