У Міністерстві охорони здоров'я очікують пік захворюваності коронавірусом в Україні приблизно на листопад. Однак, якщо кількість хворих продовжуватиме зростати, то епідситуація може значно погіршитися вже у жовтні.


Про це розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю РБК-Україна.

"Раніше ми, дійсно, рахували, що піковий рівень навантаження на систему охорони здоров'я припаде на листопад-грудень цього року. Зараз ми бачимо, що майже за всіма прогнозами такі пікові навантаження можуть бути раніше", - сказав Кузін.

За його словами, оцінювати наскільки раніше може статися сплеск дуже важко, адже ситуація розгортається досить швидко.

 

Також Кузін повідомив, що при переході України в "червону" зону карантину продуктові магазини продовжать свою роботу. Для них діятимуть відповідні обмеження, однак умови обов'язкової вакцинації відвідувачів поки вводити не планують.

 

Мова про закриття чи про обмеження руху транспорту не йде в "червоній" зоні також не йде.

"Жовта" зона

В цій зоні обмеження для транспорту не передбачені, повідомив Кузін.

"Червона" зона

Для регіонів червоного рівня повноваження щодо встановлення обмежень в громадському транспорті покладено на регіональні комісії ТЕБ та НС.

"Тобто по суті обласні комісії можуть приймати рішення про призупинення транспорту або обмеження його роботи на рівні області. Але поки що мова про закриття чи про обмеження руху транспорту не йде", - повідомив головний санітарний лікар.