При  розслідуванні вибухів на складах боєприпасів особлива увага приділяється збиранню доказів вчинення підпалів та вибухів на українських складах диверсійно-розвідувальними групами РФ або терористичними організаціями «ДНР» та «ЛНР».

 

Про перебіг розслідування вибухів у Калинівці, Сватовому, Ічні та Балаклії Венедіктова розповіла на своїй сторінці у Facebook.

Важливу інформацію, зауважила Венедіктова, може надати Чехія, де саме розслідується справа про диверсію на складах у Врбетице.

"З цією метою прокурори і слідчі також використовують передбачені кримінальним процесуальним законом заходи міжнародного співробітництва. Наразі очікується відповідь від компетентних органів Чеської Республіки щодо вибухів на складах із боєприпасами, що мали місце в жовтні та грудні 2014 року у населеному пункті Врбетице", - повідомила гепрокурор.

Венедіктова додала, що серед слідчих версій в усіх цих провадженнях, крім основних - вчинення диверсій та терористичного акту, послідовно перевіряються також причетність до скоєння злочину військових службових осіб з метою приховання фактів нестачі; недбале ставлення військових службових осіб до виконання службових обов'язків; настання пожеж та вибухів боєприпасів через самозаймання або інші природні фактори.