Методи бурхливої імітації «боротьби з олігархами», розгорнуті Зеленським, викликають, м'яко кажучи, нерозуміння у наших західних партнерів, які очікують реальної боротьби з корупцією.

 

Про це зауважив на своїй сторінці у Facebook політичний експерт Дмитрій Корнєйчук

Корнєйчук додає, що олігархи, чиї депутати дружно голосують за антиолігархічний закон, б'ються в нападах гомеричного реготу. Що знову підтверджує: на Банковій нам влаштовують чергове шоу «95-го кварталу», мета якого підняти рейтинг президента на порожньому місці, а заодно і відвернути увагу українців від зростання тарифів і цін на продукти, бюджету бідності-2022 та інших реальних проблем, що хвилюють людей.

"По суті, закон проти олігархів - це така ж цинічна підміна понять, як і все, що обіцяли, але в підсумку не зробили «зелені» з 2019 року. Обіцяли скасування депутатської недоторканності - зробили депутатів ще більш захищеними від законів. Обіцяли просту процедуру імпічменту президента - зробили це повністю нереальним. Обіцяли народовладдя у вигляді закону про всеукраїнський референдум - на виході отримали повноваження для влади «зарубати» будь-який невигідний для себе референдум (красномовний приклад - референдум проти продажу землі, який не дали провести Тимошенко)", - пише експерт.

На його думку, такий же цирк зараз відбувається навколо «боротьби з олігархами».

"Що загрожує олігархам за цим законом? Їх внесуть до реєстру олігархів? А то вся країна не знає, хто у нас олігарх. Або змусять їх декларації податкові подавати? Так вони тепер їх здають", - зауважи політолог.

Олігархи не зможуть брати участь в приватизації? - задає питання Корнєйчук, - так олігархи вже все скупили в країні. А якщо знадобиться, то скуплять залишки через підконтрольні «незв'язані» структури.

Олігархам заборонять фінансувати партії? - продовжує експерт, - а то вони 30 років це персонально робили. Вже Зеленський-то точно знає з виборів 2019 року, коли всі наші олігархи його підтримували.

"Що отримають прості українці від цієї «боротьби з олігархами», крім шоу по телевізору? А нічого. Ні зниження тарифів і цін, ні додаткових надходжень до бюджету для підвищення зарплат і пенсій. У «зелених» все по одній «схемі»: хліб вкрали, але у нас для вас є видовища", - зауважив політолог.

 

На думку експерта,  ми спостерігаємо не боротьбу з олігархами, а цинічний балаган. У той час, як Україні критично необхідно нарешті позбутися від самого явища «олігархія». Оскільки зв'язки влада-олігархи просто перейшли «межу» і загнали весь народ у повну убогість. І саме про це говорить лідер опозиції і двічі прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, пропонуючи конкретні антиолігархічні методи, які показали ефективність під час її прем'єрства.

"Що таке український олігарх? Це людина, яка роками заробляє сотні мільярдів на державних монополіях - на «Нафтогазі», «Укрзалізниці», «Енергоатомі», державних ТЕС, на поставках і доставці електроенергії / газу населенню.Тимошенко пропонує кілька механізмів, щоб олігархи за лічені дні перетворилися просто на великий бізнес", - пише Корнєйчук.

По-перше, відлучити олігархів від держмонополій, прибравши звідти їх ставлеників.

"До речі, незважаючи на нібито боротьбу Зеленського з олігархами, їх люди продовжують контролювати все держмонополії. А звідси і десятки мільярдів збитків і «Енергоатому», і «Укрзалізниці», і «Нафтогазу». І це при постійно зростаючих тарифах для населення і бізнесу.

У той час як самі олігархи отримують дешеву електроенергію, монопольне право продавати газ і електроенергію населенню за захмарними цінами, пільги на перевезення вантажів залізницею і багато іншого.Іншими словами, всі повинні мати рівний доступ до державних монополій, а не кілька людей", - зауважує експерт.

По-друге, олігархи не повинні контролювати Антимонопольний комітет і НКРЕ, як це зараз відбувається.

"Тоді в інтересах олігархів відразу перестануть підвищувати тарифи під виглядом «ринкових цін», не закриватимуть очі на синхронне підвищення цін на паливо, продукти харчування і на багато інших схем по отриманню надприбутків, про які може тільки мріяти західний бізнес", - зауважив Корнєйчук.

Експерт зауважив, що в країні, де ростуть рекордні врожаї зерна і соняшника, які експортуються мільйонами тонн, не повинні хліб і соняшникова олію продаватися населенню дорожче, ніж в Європі.

"По-третє, держава повинна перекрити схеми з виведення мільярдів в офшори, змусити олігархів платити податки і адекватну ренту за використання природних ресурсів країни. І відразу з'являться додаткові сотні мільярдів в бюджеті на соціальні виплати. Власне, саме так і сталося в 2008-2009 роках при прем'єр-міністрі Тимошенко. І це під час світової економічної кризи", - звертає увагу Корнєйчук.

Ось і все що треба, додає він, щоб ніяких олігархів в Україні більше не було. І можна не влаштовувати ніяких шоу з антиолігархічними законами. Правда, ми ж розуміємо, що ніхто реально з олігархами не воює. Адже як може з ними боротися той, кого олігархи, як і попередників, привели до влади для реалізації своїх цілей щодо подальшого грабунку українців і завершення дерибану країни?