Рада Європейського Союзу розширила список персональних санкцій проти осіб, які відповідальні за підрив територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. У список внесено восьмеро осіб, повідомила пресслужба Ради ЄС у понеділок, 11 жовтня.


У санкційний список увійшли судді, прокурори і співробітники служб безпеки, відповідальні за дотримання російського законодавства в незаконно окупованому Криму. "Ці люди ухвалювали упереджені рішення у політично мотивованих справах, переслідували або придушували противників незаконної анексії Криму та Севастополя", - повідомляється в пресрелізі ЄС.

 

Під санкції, за даними офіційного журналу ЄС, потрапили судді Андрій Долгополов, Михайло Білоусов, Віктор Можелянський та Галина Редько. Також у списку російський прокурор Євген Колпіков, співробітники Слідчого комітету РФ по "Республіці Крим" Магомед Магомедов і Володимир Терентьєв і голова Федеральної служби безпеки в Криму Леонід Михайлюк. Їм заморожуються активи в ЄС і забороняються поїздки на територію Євросоюзу.

 

Нині санкції ЄС за підрив суверенітету України поширюються на 185 осіб і 48 юридичних осіб. Вперше такі обмежувальні заходи за підрив територіальної цілісності України було застосовано 17 березня 2014 року. Крім них, також діють економічні санкції ЄС - до 31 січня 2022 року, а також за анексію Криму - до 23 червня 2022 року.