Працівники Агентства внутрішньої безпеки Польщі (ABW) затримали поляка, підозрюваного у шпигунстві на користь білоруської розвідки. Чоловіку вже висунули обвинувачення. Це підтвердив речник Національної прокуратури Лукаш Лапчинський, пише Польське радіо.


За його словами, Агентство внутрішньої безпеки спільно із прокуратурою у Варшаві розслідує участь у діяльності на користь білоруської розвідки проти інтересів Республіки Польща.

«Затриманий ABW чоловік - це громадянин Польщі. Йому висунуто обвинувачення у шпигунстві на користь білоруської розвідки КДБ», - повідомив, у свою чергу, речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин.

За інформацією речника, затриманий чоловік від 1981 року служив у ZOMO (моторизована підтримка громадянської міліції за часів комуністичної Польщі - ред.), а потім теж у комуністичній Громадянській міліції (MO) і поліції до 1999 року. Службу він завершив 20 років тому, як офіцер Прикордонної служби у 2001 році.

Жарин також зазначив, що розслідування є таємним, оскільки затриманого звинувачують у шпигунстві. «Затримання пов'язане з автономною роботою польської контррозвідки та прокуратури і пов'язане з діяльністю іноземних служб, в даному випадку білоруських, на нашій території», - сказав Жарин.

 

У понеділок рішенням суду чоловіка взяли під тимчасовий арешт.

Станіслав Жарин теж повідомив, що можливі чергової затримання у цій справі, а тому він не може розкрити більше інформації.