Серед персоналу посольства США знову з'явився загадковий Гаванський синдром. Зараз п'ять сімей, пов'язані з посольством у Колумбії, є жертвами, повідомляють американські ЗМІ.


Гаванський синдром вперше був помічений у 2016 та 2017 роках співробітниками посольств США та Канади на Кубі. З тих пір у кількох американських посольствах були зафіксовані схожі випадки. Зовсім недавно це сталося в липні у Відні, минулого тижня в Берліні, а тепер також у столиці Колумбії Боготі.

Жертви страждають від запаморочення, порушення рівноваги, втрати слуху та посилення тривожності, а також від того, що вони описують як «туман мозку», що означає утруднення концентрації уваги та втрату пам'яті. "Деякі люди чують шуми, інші відчувають вібрації в головах", - розповів колишній старший дипломат The Wall Street Journal . "Ситуація дуже дивна".

Багато досліджень, але досі мало відомостей

Було проведено багато досліджень щодо причини: спочатку вчені подумали, що це "акустична атака" зі шкідливими звуковими хвилями. Вони далі повідомили що синдром викликав незрозумілий звук, але останні дослідження США показують, що це відбувається через випромінювання від сфокусованих мікрохвиль. Хто чи що викликає випромінювання - поки загадка.

У всьому світі було  близько 200 американських жертв, але точну кількість важко визначити, оскільки не всі повідомляють про проблеми. За словами колишнього дипломата, багато жертв працюють на спецслужби, включаючи посольство в Боготі.