Всесвітня організація охорони здоровʼя у середу, 13 жовтня, визначилась із 26 вченими в новий консультативний орган, який вивчатиме походження коронавірусу і інших майбутніх спалахів.

 

Як повідомляє babel з посиланням на The Washington Post, до складу групи входять вчені зі Сполучених Штатів і Китаю, а також з 24 інших країн. Їх офіційно оформлять після короткого періоду громадських консультацій.

Група отримала назву Науково-консультативна група з походженням нових патогенів (SAGO). Науковці, окрім вивчення походження коронавірусу, мають створити основу для вивчення майбутніх спалахів інших вірусів, аби не було стільки питань без відповідей.

У групі SAGO будуть члени попередньої місії ВООЗ, яка також вивчала походження коронавірусу, однак більшість - нові. Остаточно всіх затвердять після коментарів громадськості. За словами представників організації, понад 700 експертів у цій галузі подали заявки на місце в команді SAGO, причому їх обрали не тільки за здібності, а й з урахуванням різноманітності статі, етнічної приналежності і місця проживання. Вони працюватимуть без оплати протягом двох років.

 

Керівниця відділу нових хвороб ВООЗ Марія ван Керкхове сподівається, що ця група проведе додаткові місії в Китай і, можливо, в інших місцях.

«Прямо зараз це реальна можливість позбутися від галасу, всієї політики, і зосередитися на тому, що ми знаємо, чого ми не знаємо і на чому терміново нам потрібно зосередити нашу увагу», - заявила Ван Керкхове. Однак уникнути цього шуму буде складно, тим більше, що Китай неодноразово заявляв, що вважає завершеним будь-яке розслідування походження коронавірусу на своїй території.