Компанія Blue Origin американського мільярдера Джеффа Безоса в середу здійснила другий суборбітальний туристичний політ, відправивши в космос чотирьох осіб, в тому числі актора Вільяма Шатнера, відомого за фільмами і серіалами з франшизи «Зоряний шлях».


90-річний Шатнер став найстарішою людиною, коли-небудь побувала в космосі.

 

 

Запуск повністю автономного космічного корабля New Shepard на стартовому майданчику Blue Origin, розташованої неподалік від міста Ван-Хорн на заході Техасу.

Члени екіпажу, одягнені в сині льотні костюми з білим логотипом компанії на рукаві, сіли в автомобіль, який доставив їх на стартовий майданчик напередодні запуску, який був ненадовго затриманий. За кермом автомобіля знаходився сам Безос.

Разом з Шатнером в 11-хвилинну подорож вирушили колишній інженер НАСА Кріс Бошуайзен, підприємець в області клінічних досліджень Глен де Вріс і віце-президент і інженер Blue Origin Одрі Пауерс.

 

 

Політ, спочатку запланований на вівторок, був перенесений на середу через вітер.

У вівторок члени екіпажу пройшли навчання, а команда місії провела оцінку готовності до польоту, щоб переконатися, що «все системи готові до запуску», повідомила Blue Origin в «Твіттері». 

20 липня Blue Origin провела успішний дебют в космічному туризмі: Безос і ще три людини вирушили до кордону космосу і повернулися на Землю через 10 хвилин і 10 секунд. У цьому польоті взяла участь 82-річна льотчиця Уоллі Фанк, яка на той момент стала найстарішою людиною, що побувала в космосі.

Безос заснував Blue Origin два десятиліття тому.

Шатнер, якому в березні виповнилося 90 років, знімається в кіно і на телебаченні з 1950-х років і до сих пір займається розважальними проектами і фанатськими конвенціями. Він найбільш відомий за роллю капітана Джеймса Кирка з зорельота Enterprise в класичному серіалі 1960-х років «Зоряний шлях» і семи наступних фільмах про вигадані пригоди у відкритому космосі.
Актор зазначив, що в його космічній подорожі є іронія і симетрія, оскільки він десятиліттями грав дослідника космосу, а тепер став їм насправді.