Десятки людей отримали поранення на півночі Косова і Метохії в результаті спецоперації косовської поліції і міліцейського спецназу по боротьбі з контрабандою товарів.

 

Під час рейду в північній частині Косовська-Митровиці поліція увірвалася в ряд торгових точок для перевірки документації. Сотні етнічних сербів, що проживають в місті, вийшли на вулиці і почали блокувати рух. Для розгону натовпу правоохоронці застосували сльозогінний газ і світлошумові гранати.

Подія викликала гнівну реакцію Сербії і ЄС.

"Насильницькі інциденти на півночі Косова повинні бути негайно припинені", - написав у "твіттері" представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. "Односторонні і нескоординовані дії, які ставлять під загрозу стабільність, неприйнятні. Всі відкриті питання повинні бути вирішені в рамках діалогу за сприяння ЄС. Ми знаходимося в контакті з Белградом і Приштиною".


Заворушеннями на тлі рейдів поліції було охоплене і місто Звечан. Там косовари відкрили вогонь по протестуючим сербам. Белград звинуватив Приштину в навмисному загостренні кризи і закликав сербів у Косові "залишатися спокійними і не піддаватися на провокації".