Поліція Норвегії повідомила, що 37-річний чоловік, який убив напередодні п'ятьох людей з лука, деякий час назад прийняв іслам і потрапляв в поле зору правоохоронців у зв'язку з ознаками радикалізації, які він виявляв, пише ВВС.

 

За словами його адвоката Фредріка Ньюмана, він наполовину норвежець, наполовину данець, хоча сам себе він вважає данцем. Його ім'я поки не розголошується.

Очевидці подій розповіли, що він пересувався хаотично і стріляв у всіх, хто попадався йому на шляху. Поліція виявила велику кількість стріл, що стирчать зі стін будинків.

Мотиви нападу поки невідомі. Поліція поки не знає, чи можна кваліфікувати його дії як теракт, хоча і не виключає такої можливості.

Адвокат стрілка повідомив, що його клієнта понад три години допитували в поліцейській дільниці міста Драмен, і що він йде на контакт з поліцією і готовий до співпраці.

"Я розумію, що багато хто наляканий, але дуже важливо підкреслити, що поліція повністю контролює ситуацію", - заявила прем'єр-міністр Норвегії Ерна Солберг.

 

 

Нагадаємо,поліція міста повідомила, що о 18:13 за місцевим часом отримала кілька повідомлень, що по центру Конгсберга пересувається озброєний чоловік. Як з'ясувалося трохи пізніше, озброєний він був луком і стрілами.

За попередньою інформацією, підозрюваний почав стрілянину в супермаркеті Coop Extra. Надалі він переміщався в інші місця.

За словами начальника міського відділення поліції Ойвінда Ааса, спочатку нападнику вдалося вислизнути з кільця поліції, але вже о 18:47, тобто через 34 хвилини після початку стрілянини, він був заарештований.

Поліція вважає, що він діяв сам, але поки що утримується від коментарів.

 

 

В ході прес-конференції Ойвінд Аас заявив, що розслідування тільки почалося і воно буде масштабним.

Аас також додав, що в Конгсберг направлені додаткові сили, включаючи поліцейські підрозділи з Осло, фахівців з вибухових пристроїв і команди служб швидкого реагування.

Мер Конгсберга Ганні Санд сказала норвезькій газеті VG, що для міста це стало справжньою трагедією: "Ми робимо все, що в наших силах", додала вона, також повідомивши, що в одному з готелів міста розгорнуто центр допомоги постраждалим.

Незабаром після нападу Управління поліції Норвегії наказало співробітникам по всій країні отримати вогнепальну зброю. Як правило, поліцейські в Норвегії вогнепальну зброю без особливих причин не носять.

 

Як зазначають журналісти, цей напад став найбільш смертоносним в Норвегії після того, як ультраправий екстреміст Андерс Берінг Брейвік вбив 77 людей на острові Утойя в липні 2011 року.