Щонайменше 6 людей загинули, кілька десятків отримали поранення в ході перестрілки на заході Бейрута. Вона почалася під час акції протесту шиїтів рухів "Хезболла" і "Амаль" біля Палацу правосуддя.

 

Ліванські ЗМІ пишуть про те, що були запущені також два снаряди.

За даними свідків, заворушення спровокували снайпери, які відкрили вогонь по демонстрантах і правоохоронцях з довколишніх будівель.

У місто введені війська і бронетехніка. Військові затримали двох снайперів і пообіцяли відкривати вогонь на поразку по всіх озброєних людях.

Естакади, що ведуть в Західний Бейрут, перекриті. Школи і магазини закриті. У районі перестрілки розгорнуті мобільні госпіталі. Рятувальники гасять пожежу в районі Айн Ар-руму.


Рада безпеки Лівану провела екстрене засідання. Прем'єр-міністр Наджиб Мікаті закликав до збереження громадянського миру, щоб не допустити сповзання країни до розбрату. Розслідуванням збройних зіткнень займеться військова розвідка.

"Хезболла" і "Амаль" вийшли на акції протесту, вимагаючи змістити суддю Тарека Бітара, який очолює слідчу комісію про вибухи в порту 4 серпня 2020 року. Протестуючі стверджують, що Бітар свідомо веде розслідування в інше русло, щоб звинуватити шиїтів.

"Хезболла" і "Амаль" вважають, що вибух, який зруйнував більшу частину Бейрута, був результатом спланованої провокації. За нинішнім загостренням, як вважають шиїти, стоять все ті ж сили.