У Великобританії вибухнув скандал після того, як з'ясувалося, що десятки тисяч інфікованих, можливо, отримали помилково-негативні результати ПЛР-тестів.

 

В ході спеціального розслідування з'ясувалося, що близько 43 тис.мешканців Англії і Уельсу могли отримати помилково-негативні результати ПЛР-тестів через помилки в приватній лабораторії, яка проводила аналізи. Діяльність лабораторії тимчасово припинена до з'ясування всіх обставин, пише ВВС.

Спеціальний підрозділ британської Національної системи охорони здоров'я (NHS) зв'язується з тими, хто міг отримати неправильний результат, і просить їх пройти тест ще раз.

Питання до лабораторії виникли, коли люди стали скаржитися, що результати експрес-тесту, який можна зробити на дому, і лабораторного ПЛР не збігалися.

Набори з експрес-тестами роздають в Британії безкоштовно, їх можуть робити люди з симптомами, а також ті, хто працює в певних сферах, наприклад, в школах. У разі позитивного результату жителі країни повинні робити ПЛР-тест, який вважається більш надійним.

Якщо підтвердиться, що лабораторія систематично помилялася, це буде означати, що десятки тисяч людей, потенційно заражені Covid-19, не були відправлені на самоізоляцію і поширювали вірус в громадських місцях.


Загальна статистика захворювань по Британії останнім часом зростає. Упродовж минулої доби було зареєстровано понад 45 тис.нових випадків захворювання - найбільше число з липня. У четвер від коронавірусу померли 157 осіб. Разом з тим, показники смертності в країні зараз набагато нижче, ніж при аналогічній заражуваність в момент, коли щеплення ще не зробило досить багато людей.