У своїй заяві Білий дім пояснив, що архівісти відстали у перегляді файлів через пандемію Covid-19 і потребують часу. Розсекречення нових секретних архівів про вбивство в Далласі колишнього президента США Джона Кеннеді в 1963 році буде відкладено на рік, заявив у п'ятницю президент США Джо Байден.« Агентства, які запропонували відкласти розсекречення всієї інформації в архівах, я підтверджую, що це буде до 15 грудня 2022 року », - пише президент Джо Байден у повідомленні.

Про це повідомляє французька Le Monde.

У 2017 році за президентства Дональда Трампа Національний архів США тричі розсекретив серію файлів.

У своїй заяві Білий дім пояснив, що архівісти відстали у перегляді файлів через пандемію Covid-19 і потребують часу.

Лі Харві Освальд, єдиний винуватець?

"Ця відстрочка необхідна для того, щоб запобігти будь-якому нападу на військову безпеку, розвідувальні операції, підтримання громадського порядку та ведення зовнішніх відносин", - сказав президент Байден.

Він пояснив, що всі ці міркування виявилися « важливішими, ніж загальний інтерес до негайного розсекречення ».

 

Комісія щодо вбивства Дж.Ф.К., відома як " Комісія Уоррена ", після того, як її голова Ерл Уоррен, тодішній голова Верховного суду Сполучених Штатів, у 1964 році дійшла висновку, що Лі Харві Освальд, колишній морський піхотник, який жив у Радянський Союз діяв поодинці у вбивстві президента Кеннеді.

 

Але після публікації висновки доповіді викликали суперечки, і робота комісії була піддана критиці в подальших дослідженнях. Пізніше комісія Конгресу прийшла до висновку, що Джон Кеннеді « ймовірно був убитий у результаті змови ».