Археологи, які проводили розкопки споруди візантійського періоду в біблійній Віфсаїді, вважають, що знайшли нові докази того, що давні руїни належать до давно втраченої церкви апостолів, пише Daily Mail

 

Команда знайшла приголомшливу мозаїчну підлогу з крихітних жовтих, червоних і оранжевих плиток, на яких є два написи, написані давньогрецькою мовою.

 

 

 

Згідно з прес-релізом, на підлозі, якій 1500 років, згадується диякон який керував будівництвом, а також наведені слова єпископа.
Значна частина тексту відсутня, але збережну частину стародавньої мови переклали так: «У роки [або часи] нашого пана, його святості нашого єпископа».

 

 

Знахідка не тільки довела існування легендарної церкви, а й привела команду до місця, де жили апостоли Ісуса, Петро і Андрій, оскільки вважається, що церква Апостолів була побудована на фундаменті їхнього будинку.

 

 

Церква була знайдена поряд із залишками поселення римської епохи, що відповідає місцю розташування Віфсаїди, описаного римським істориком першого століття нашої ери Флавієм Йосипом.

Знайдені руїни також відповідають опису святого Віллібальда, уродженця Англії і баварського єпископа Ейхштетта, який відвідав цей район близько 725 року під час паломництва.

Але крім цих свідчень ніяких підтверджень існування цієї церкви досі не було, що змушувало сумніватися в тому, чи існувала вона коли-небудь насправді.

Церква була зруйнована землетрусом у 749 році, і з часом забута.