Багато співробітників Facebook забили тривогу задовго до штурму Капітолію 6 січня про збільшення потенційно небезпечних провокуючих повідомлень на платформі після виборів президента США. Незважаючи на ці повідомлення, компанія вже давно не бачила жодних причин робити щось проти цього потоку повідомлень.

Про це пишуть кілька американських ЗМІ на основі тисяч сторінок внутрішніх документів Facebook а також матеріали каналу NOS (Нідерланди).

«Вогонь розгорався»

Інформаційне агентство AP та газети The New York Times і The Washington Post, зокрема, мають документи у своєму розпорядженні. Вони багато пишуть про невдоволення співробітників Facebook перед штурмом Капітолію і після нього.

"Це не нова проблема", - сказав анонімний співробітник внутрішньої системи повідомлень Facebook - Workplace - у день шторму, повідомляє The Washington Post. «Ми бачили таку поведінку таких політиків, як Трамп, і нерішучі дії керівництва, щонайменше, роками». Інший написав, як повідомляє AP: «Ми дуже довго розпалювали цю пожежу, і ми не повинні дивуватися, що зараз вона виходить з-під контролю».

Facebook протягом тижнів під обстрілом

"Ці скоординовані публікації з'являються в той час, коли Facebook протягом тижнів перебуває під обстрілом за повідомлення, які показують, що багато чого йде не так на платформі", - говорить технічний редактор Нандо Кастелейн про документи, що опубліковані в США. "Слухання з викривачем Хауген в Конгресі США цього місяця показали, що політики сприймають її історію дуже серйозно. Її документи також частково є джерелом цих звітів".

«Політики - не лише у Вашингтоні, а й у Брюсселі - ймовірно, побачить ці останні дописи як додатковий доказ того, що Facebook вважає зростання важливішим за безпеку на платформі, чому компанія суперечить. Це також посилить політичний тиск на Facebook та генерального директора Марка Цукерберга і, ймовірно, ще більше розпалить внутрішні хвилювання».

 

Одразу після виборів, коли Дональд Трамп зробив свої перші заяви про фальсифікацію виборів, 5 листопада 2020 року співробітник написав на Workplace про популярний коментар під новиною з посиланням, що призвело до фейкових новин.

«Ми не тільки не робимо нічого проти потенційно небезпечної дезінформації про вибори в коментарях, але ми її посилюємо та поширюємо», - йдеться у внутрішньому дописі.

Скасовано занадто рано

За словами обурених співробітників, Facebook надто рано скасував численні заходи, які вжив для стримування поширення фейкових новин навколо виборів президента США.

Такий висновок також зробив у внутрішній оцінці Facebook, згідно з документами, в яких стверджується, що було зроблено занадто мало проти так званого руху Stop the Steal , який дав прихильникам Трампа під керівництвом колишнього президента майже нестримний простір. для оскарження результатів виборів.

Викривачка Хауген вважає, що Facebook ввів в оману інвесторів і громадськість щодо своєї ролі в штурмі Капітолію, але Facebook заперечує це повідомлення CNN. Говорять, що Хауген, яка нещодавно отримала підтримку від мільярдера і критика Facebook П'єра Омідьяра у своїй боротьбі зі своїм колишнім роботодавцем, поділилася лише документами, які висвітлюють компанію в поганому світлі.

"Відповідальність за насильство 6 січня покладається на тих, хто напав на Капітолій, і тих, хто заохочував цих людей", - сказав прес-секретар новинного каналу. Через день після штурму Капітолію Facebook заблокував обліковий запис Трампа як у Facebook, так і в Instagram.