В окупованому Донецьку вирішили згорнути «безстрокову акцію» під готелем Park Inn, де знаходиться штаб-квартира ОБСЄ.

 

Про це повідомляють «Новости Донбасса».

Про припинення акції протесту заявив «очільник адміністрації Донецька при "ДНР"» Олексій Кулемзін. Він пояснив це ситуацією з COVID-19 і тим, що в Росії посилюють заходи з протидії коронавірусу: «У нас ситуація схожа».

У Росії кілька днів поспіль фіксують рекордні показники захворюваності й смертності від COVID-19. Зокрема за 22 жовтня коронавірус виявили в понад 37,6 тисячі людей, а померли - 1 075. На цьому тлі в більшості російських регіонів ухвалили заходи щодо обов'язкової вакцинації й допуску до закладів через QR-коди.

Своєю чергою в «ДНР» 23 жовтня через ситуацію з COVID-19 заборонили масові заходи й обмежили відвідування розважальних закладів і закладів харчування.

Кулемзін запропонував перенести протест у соцмережі, «тим паче, що вам вдалося досягти результату: місія ОБСЄ почала взаємодіяти з нами, здійснювати спільні заходи, і подальшою долею нашого товариша Андрія Косяка займатимуться МЗС Росії та "ДНР"».

Йдеться про те, що 19 жовтня (через шість днів після затримання Косяка) МЗС Росії заявило, що він є їхнім громадянином, і звинуватило Україну у відмові в доступі до нього російським консулам. Пізніше Київ висловив готовність надати доступ до Косяка міжнародним організаціям.

 

Нагадаємо, вранці 13 жовтня група бойовиків самопроголошеної «ЛНР» під виглядом розмінування територій проводила розвідку українських позицій. Збройні сили України тоді затримали одного з порушників. Ним виявився росіянин Андрій Косяк, у якого при собі виявили зброю.

В українській делегації в ТКГ заявили, що бойовик був озброєний і проводив розвідку під прикриттям розмінування території.

Після затримання Косяка бойовики почали протест із вимогою від ОБСЄ звільнити його. Вони навіть захопили представників моніторингової місії, проте згодом відпустили.

Зараз бойовик «ЛНР» перебуває під вартою за постановою Сєвєродонецького міського суду Луганської області. Йому повідомили підозру в участі у незаконних збройних формуваннях за частиною 2 статті 260 Кримінального кодексу України.