Консиліум лікарів, сформований при МОЗ Грузії, виступає з рекомендацією переведення екс-президента Михайла Саакашвілі з в'язниці до високопрофільної медустанови. Про це повідомляє "Ехо Кавказа" з посиланням на заяву одиного з членів консиліуму, особистого лікаря політика Ніколоза Кипшидзе.


Лікарський консиліум зібрався сьогодні вже вдруге, щоб обговорити стан здоров'я Саакашвілі, який продовжує голодування в тюрмі вже 23-й день. Напередодні медики провели екс-президенту переливання крові.

«Стан задовільний. Вчорашнє переливання пройшло добре, але його стан може погіршитися в будь-яку хвилину. Комісія одноголосно вирішила, що в разі потреби його потрібно перевести в високопрофільну лікарню ... Саакашвілі, ми, особисто я дотримуємося тієї позиції, що його перевід в тюремну лікарню рівнозначний вбивству», - сказав Кипшидзе.

 

Нагадаємо, екс президента затримали 1 жовтня в Тбілісі після того, як він таємно прибув до Грузії з України. Саакашвілі вважає себе політичним в'язнем і відразу після арешту оголосив голодування на знак протесту. За словами адвокатів, стан політика щодня погіршується. 

На даному етапі в правлячій партії «Грузинська мрія» виключають, що вимога госпіталізації до цивільної лікарні буде підтримана. Сьогодні голова ГМ Іраклій Кобахідзе заявив, що жоден в'язень в Грузії не повинен користуватися особливими привілеями, і підхід до третього президента повинен бути точно таким же, як до решти. З аналогічною заявою виступив прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі. Він сказав, що «Саакашвілі ніколи не буде особливим ув'язненим», додавши при цьому, що ніхто не заважає йому припинити голодування.