Російський газовий гігант поставив Молдові жорстку умову: "Газпром" погрожує повністю припинити постачання газу в країну, якщо Кишинів не погасить борг і не підпише новий контракт з 1 грудня.

 

"Газпром" може повністю відмовитися від подальшого постачання газу в Молдову, якщо Кишинів не погасить борг і не домовиться про умови нового контракту. Про це в суботу, 23 жовтня, заявив офіційний представник російської енергетичної компанії Сергій Купріянов, повідомивши, що борг Молдови за поставлений газ складає 433 млн доларів, а з урахуванням прострочення платежів загальна сума заборгованості збільшується до 709 млн.

"При цьому представники Молдови чомусь не хочуть визнавати суму заборгованості. Представникам Молдови також не подобається ціна на газ, хоча ціноутворення тут зрозуміле і прозоре", - сказав Купріянов.

При цьому Купріянов повідомив, що "Газпром" готовий продовжити контракт на поставки газу Молдові при повному погашенні боргу. "Не дивлячись на борги, що накопичились, молдавська сторона звертається з проханням продовжити контракт на поставку газу на жовтень і листопад цього року." Газпром "і тут йде назустріч, уклав контракт на жовтень і готовий продовжити контракт на листопад в тому випадку, якщо молдавська сторона повністю оплатить поставки за вересень і жовтень поточного року ", - стверджує він.

 

Як підкреслив прес-секретар, в ситуації з поставками газу в Молдову немає політики, "Газпром" просто не може працювати в збиток.