У США розслідують масштабне шахрайство з використання медичних рукавичок. Місяці досліджень CNN показують, що десятки мільйонів рукавичок були перероблені в Таїланді та експортовані до Америки з порушеннями.


При переробці не дотримано гігієни: CNN показує фотографії рукавичок з дірками, слідами крові та іншого бруду, які були випрані та пофарбовані синім барвником.

Також пропонувалися рукавички, які були низької якості, виготовлені з невідповідного матеріалу або не придатні для медичного використання.

 


Через пандемію коронавірусу попит на медичні рукавички був настільки великий, що виробники не встигали. Продукція виготовляється спеціалізованими підприємствами з дефіцитної сировини, і шахраї долучилися до цього процесу.


Торгівля тривала місяцями

За даними CNN, тайська поліція вже здійснила обшуки на складах, але влада США не звернула на це увагу. Імпортер уже повідомляв про зловживання в лютому та березні цього року, але тайська компанія змогла продовжити поставки до липня.

Американцям важко впоратися з незаконною торгівлею, оскільки дія жорстких правил імпорту медичних засобів захисту була призупинена з початку пандемії коронавірусу.

За даними CNN, результати власного 10-місячного розслідування є «лише верхівкою айсберга». Влада США та Таїланду розпочали кримінальне розслідування.