На Всесвітньому саміті охорони здоров'я, що проходить в Німеччині, глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус зазначив, що наявні ресурси для боротьби з пандемією не застосовуються належним чином:

- Пандемія завершиться, коли у всьому світі вирішать з нею покінчити. Це в наших силах, у нас є всі необхідні інструменти: ефективна система охорони здоров'я і ефективна медична допомога. Але в світі не використовують їх належним чином.

 

Водночас у Великобританії вже другий тиждень фіксується понад 40 тисяч нових випадків зараження коронавірусом на добу, що серйозно збільшує навантаження на місцеві лікарні. При цьому влада хоче уникнути введення нових обмежувальних заходів, розраховуючи, що програма вакцинації допоможе виправити ситуацію. За останні три дні понад 800 тисяч людей зробили вже третє щеплення, але, на думку ряду експертів, не можна покладатися виключно на вакцинацію.

- Зараз дуже важливо робити експрес-тести, уникати контактів з великою кількістю людей в закритих приміщеннях, використовувати маски, - зазначають експерти - Все це абсолютно необхідно для того, щоб зупинити поширення захворювання, скоріше взяти ситуацію під контроль і запобігти справжній кризі до середини зими.

Тим часом Румунія, де рівень вакцинації як і раніше невисокий, задіяла Механізм цивільного захисту ЄС. Інші країни Євросоюзу надають їй допомогу, спрямовуючи до країни необхідне обладнання і ліки.