Додаткову дозу вакцини від COVID на даному етапі в Україні рекомендуватимуть певним категоріям. Водночас, декотрим громадянам можуть відмовити у проведенні вакцинації від коронавірусу.

 

Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін під час брифінгу, цитує РБК

Відмовити у щепленні можуть, зокрема, у випадку виявлених симптомів COVID-19.

"Тим людям, які почуваються погано перед вакцинацією під час огляду лікаря, їм може бути відмовлено у вакцинації та вони можуть бути перенаправлені на швидкий тест антигена", - розповів Кузін.

За його словами, якщо людина має симптоми або підозру на інфікування, така людина може бути переадресована на тестування.

 

 Додаткову дозу будуть рекомендувати перш за все тим, у кого є ризик слабкої імунної відповіді на стандартний курс вакцинації, повідомив санлікар.

Він зазначив, що минулого тижня відбулося засідання Національної технічної групи експертів, яка сформулювала чіткі рекомендації щодо введення так званої додаткової дози. Ця доза буде рекомендована тим, які мають імуно-скомпроментовані або імуносупресивні стани.

"Швидше за все, ми на цьому тижні вже отримаємо офіційне рішення Національної технічної групи експертів і будемо переводити все це у відповідний наказ МОЗ. Якщо говорити про деталі, то вакцина буде рекомендована тим людям, які пережили трансплантацію органів, які постійно приймають імуносупресивні препарати, мають імунодефіцитні стани первинні або придбані. Для цих категорій були прописані чіткі рекомендації", - зазначив Кузін.

Він також додав, що розглядалося питання про введення бустерної дози вакцини, але рішення поки ще не прийнято.