Концентрація вуглекислого газу в атмосфері в 2020 році продовжувала зростати, незважаючи на багато обмежень в промисловості, пов'язаних з пандемією коронавірусу.

 

Як повідомила в понеділок, 25 жовтня, в Женеві Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), рівень CO2 досяг рекордної позначки, піднявшись з 410,7 мільйонних часток (ppm) в 2019 році до 413,2 ppm, пише DW.

Цей показник відповідає 149 відсоткам в порівнянні з доіндустріальним періодом. У зв'язку з цим генеральний секретар ВМО Петтері Таалас попередив, що якщо не будуть прийняті набагато більш жорсткі, ніж сьогодні, заходи щодо захисту клімату, світ не зможе досягти цілей Паризької угоди по утриманню підвищення глобальної температури в межах 2 градусів.

За даними ВМО, зростання концентрації CO2 в минулому році виявилося значніше, ніж середній показник за період з 2011 по 2020 роки.  Через економічний спад, викликаний пандемією, в 2020 році обсяг нових викидів скоротився на 5,6%, проте, як показує Всесвітня метеорологічна організація, яка є спеціалізованою установою ООН, це не спричинило помітного впливу на концентрацію в атмосфері  парникових газів або на темпи їх зростання.