Афганістан зіткнувся з найбільшою гуманітарною кризою у світі, і ситуація в країні різко погіршилася після захоплення влади Талібаном у серпні.


Міжнародні фонди, які підтримували нестійку економіку країни, призупинили діяльність в країні під час світових дебатів, як протистояти  режиму Талібану.

Організація Об'єднаних Націй оприлюднила суворе попередження - мільйони людей загинуть, якщо термінова допомога не надійде до країни найближчим часом. 

За її даними, близько 22,8 млн осіб (це половина населення Афганістану) вже стикається з гострою нестачею продуктів, 3,2 млн з них - це діти.

 

Кореспонденти BBC знайшли багатодітну родину в передмісті Герата, яка продала свою новонароджену доньку, щоб прогодувати інших дітей.

«У нас в будинку немає ні борошна, ні масло. Ми були змушені це зробити », - розповів батько сімейства.

Дівчинку продали за 500 доларів, повідомляє BBC. На ці гроші сім'я зможе прожити кілька місяців. Коли новонароджена навчиться ходити, її віддадуть покупцеві. Він обіцяв одружити її зі своїм сином. Але гарантій, що це правда, немає.

За словами кореспондентів, це не єдина сім'я в Афганістані, яка пішла на такі заходи. «В країні одна з найважчих гуманітарних криз у світі, - заявив виконавчий директор ВПП Девід Бізлі. - Справа наближається до катастрофи ».