Facebook та Instagram у неділю видалили відео, на якому президент Бразилії Болсонару говорить, що британці, які були щеплені двічі, мають більшу ймовірність захворіти на СНІД, ніж очікувалося. 

 

У Facebook повідомили агентству AP, що ця заява суперечить інструкціям щодо повідомлень про коронавірус. «Не допускаються заяви про те, що вакцини від коронавірусу смертельні або завдають серйозної шкоди здоров'ю».

Компанія не коментувала, чому відео було в мережі протягом трьох днів, перш ніж його було видалено.

Бородаті жінки

Болсонару, який сам заразився коронавірусом минулого року, раніше посіяв сумніви в ефективності вакцин. Наприклад, він попередив, що люди, які отримали вакцину Pfizer, не захищені законом, якщо відчувають побічні ефекти, такі як ріст бороди у жінок.

Водночас Болсонару  захистився від звинувачень у тому, що його коментар про ризик захворювання на СНІД серед вакцинованих у Сполученому Королівстві поширив фейкові новини. Він сказав, що спирається на статтю, опубліковану в Бразилії на початку цього місяця.

У бразильського президента 14,6 мільйонів підписників у Facebook і майже 19 мільйонів в Instagram. Це не перший випадок, коли ця соціальна мережа видаляє його пост. Минулого року так сталося з його заявою, що протималярійний препарат гідроксихлорохін є хорошим засобом від коронавірусу.