В Одесі склалася критична ситуація із забезпеченням киснем медичних закладів, які надають допомогу хворим на COVID-19, повідомляє Думская.

 

Лікарі одеського обласного центру соціально-значущих хвороб і медики швидкої допомоги з 19:00 години вчорашнього дня до 4 ранку перевозили пацієнтів з корпусу, що залишився без кисню, на вулиці Миколи Міхновського, в інший стаціонар цієї ж медустанови - на Ядова.

Причина екстреної евакуації - гостра нестача медичного кисню. У лікарні на Ядові є кріоциліндр на 14 тонн кисню. На Міхновського кисню немає взагалі, повідомили лікарі.

 

 

Як заявила головлікар облцентру Світлана Єсипенко, довелося транспортувати 43 пацієнти, усі з яких перебувають у тяжкому стані, а 13 - були підключені до апаратів штучної вентиляції легень.

 

 

"Там у нас розташоване реанімаційне відділення і тому вкрай тяжких пацієнтів із міста та області везуть саме туди", - зазначила Єсипенко.

У корпусі на Ядова, 4, за три години підготували для них відділення. Раніше його ще не вводили в експлуатацію, тому лікарі мали побоювання, чи витримає навантаження електромережа. Щоб у разі аварії забезпечити резервне живлення, ДПЕК «Одеські електромережі» привезли до лікарні потужний генератор.