Національне управління по боротьбі з організованою злочинністю Чехії (NCOZ) перевіряє, чи не перевищили свої повноваження люди з оточення президента ЧР Мілоша Земана.

Про це пише в середу Respekt.

 

NCOZ почав розслідування щодо оточення президента у двох окремих провадженнях: детективи з'ясовують, чи не вчинили люди з оточення Земана «злочину ненадання допомоги» у замку в Ланах, де президент тривалий час перебував до госпіталізації, а також розслідують можливе підроблення та «привласнення повноважень», зокрема, чи не був підроблений підпис президента на документі про скликання нової Палати депутатів 8 листопада.

  «В обох випадках потенційним правопорушникам загрожує два роки позбавлення волі», - йдеться у матеріалі.

 

Таким чином поліція реагує на низку повідомлень, які надійшли до прокуратури за останні дні.

«Зараз триває початкова фаза досудового процесу, яка відома як скринінг. Метою розслідування є з'ясування та перевірка фактів, які можуть свідчити про скоєння злочину», - підтвердив виданням Respekt і Aktuálně.cz, речник прокуратури Праги Алеш Цимбала.

 

 

Нагадаємо, Мілоша Земана було госпіталізовано 10 жовтня в тяжкому стані в Центральний військовий госпіталь в Празі. На запит Сенату лікарі надали довідку, що глава держави неспроможний виконувати наразі свої функції. Обидві палати парламенту республіки можуть проголосувати за застосування статті 66 Конституції, яка дозволяє тимчасово відсторонити президента від виконання ним повноважень.