Міністерство закордонних справ Росії заявило, що вердикт суду Амстердама щодо скіфського золота ставить під сумнів перспективи міжмузейної співпраці двох країн.

 

У пресслужбі відомства підкреслили, що цей вердикт створює «вкрай небезпечний прецедент», який нібито підриває довіру між музейними спільнотами різних країн, а також «ставить під сумнів подальші перспективи міжмузейної співпраці, зокрема між Росією та Нідерландами».

«До останнього сподівалися, що хоча б сфера культури залишиться поза політикою. Проте за участю України у суперечці як третьої сторони й музейні обміни стали ареною політичного протистояння. Керуючись виключно політичними мотивами, голландські судді повністю проігнорували той незаперечний факт, що скіфське золото є культурно-історичною спадщиною народів Кримського півострова, на якому знайшли ці артефакти і ніколи не залишали», - йдеться у повідомленні.

 

Апеляційний суд Амстердама 26 жовтня ухвалив рішення передати Україні так зване «скіфське золото». У справі йшлося про понад 565 предметів з музейного фонду України, які перебувають на території Королівства Нідерландів. Здебільшого це археологічні знахідки, вартість колекції становить близько 10 мільйонів євро.