Суд ухвалив, що колишній президент США Дональд Трамп не може оскаржити блокування свого облікового запису в «Twitter» у федеральному суді Флориди і має подати позов до Каліфорнії відповідно до умов обслуговування соціальної мережі, повідомляє ГА.


Окружний суддя Роберт Скола у Майамі у вівторок увечері ухвалив, що Трамп зобов'язаний дотримуватись «положення про підсудність» в умовах обслуговування компанії Twitter, яке вимагає, щоб певні позови проти компанії розглядалися федеральним суддею в Північному окрузі Каліфорнії.

Раніше цього року Трамп втратив доступ до кількох соціальних мереж після того, як компанії заявили, що він порушив їхню політику, спрямовану проти пропаганди насильства.


6 січня натовп прихильників Трампа увірвався до Капітолію після того, як він у своїй промові повторив помилкові твердження про фальсифікацію результатів президентських виборів.

Адвокати Трампа стверджували, що його обліковий запис у «Twitter» служив «громадським форумом» та «державною установою» і тому підпадав під виняток із положення про вибір форуму в умовах обслуговування.

Адвокат Трампа Джон Коул сказав, що не здивований рішенням суду, оскільки положення про підсудність часто вважаються юридично обов'язковими.

«Ми від початку думали, що шансів на перемогу мало, - сказав Коул. - Ми очікували, що з великою ймовірністю нам, зрештою, доведеться звертатися до суду в Каліфорнії».


Раніше цього місяця інший суддя на аналогічних підставах передав із Флориди до Каліфорнії позов, поданий Трампом проти відеохостингу YouTube.

У липні Трамп подав до суду на YouTube та Twitter, стверджуючи, що вони незаконно пригнічують консервативні погляди. Він також порушив аналогічну справу проти Facebook.

У позовах, поданих до федерального суду Майамі, стверджується, що соціальні мережі порушили право на свободу слова, яке гарантовано Першою поправкою до Конституції.