Пентагон вперше офіційно підтвердив достовірність повідомлень про те, що Пекін випробував гіперзвуковий апарат, який повністю облетів Землю.

 

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі офіційно підтвердив у середу достовірність повідомлень, що раніше з'явилися, про випробування китайської гіперзвукової зброї. На думку експертів у сфері оборони, це свідчить, що Пекін намагається створити орбітальну ракетну систему, призначену для ухилення від американської системи протиракетної оборони, повідомляє ГА.

У Пентагоні досі не підтверджували достовірність інформації про те, що влітку Китай здійснив випробування гіперзвукового озброєння, про що вперше повідомила британська газета Financial Times.

Президент Джо Байден та інші офіційні особи раніше висловлювали занепокоєння у зв'язку з розробками гіперзвукової зброї в Китаї.


Вчора генерал Міллі недвозначно підтвердив достовірність зазначених повідомлень і зазначив, що ситуація, що склалася, нагадує 1957 рік, коли Радянський Союз першим у світі запустив у космос штучний супутник і вирвався вперед у космічній гонці в умовах «холодної війни».

«Те, що ми побачили, було дуже значною подією - випробуванням системи гіперзвукової зброї. І це дуже тривожно», - сказав генерал Міллі у середу в інтерв'ю телеканалу Bloomberg.

 

Експерти з ядерних озброєнь зазначають, що Китай випробував зброю, здатну ухилитися від американської ПРО одразу двома способами.

По-перше, гіперзвукові апарати рухаються зі швидкістю, що більш ніж у п'ять разів перевищує швидкість звуку (близько 6200 км/год), що ускладнює їх виявлення та перехоплення.

По-друге, як стверджують джерела агентства Reuters, США мають інформацію про те, що китайський гіперзвуковий апарат першим у світі облетів всю Землю. За словами військових експертів, це є втіленням концепції часів холодної війни, відомої як частково орбітальна система бомбометання.

Все це може призвести до того, що Китай виявиться здатним уникнути перехоплення ракет засобами ПРО США на Алясці, призначеними для боротьби з можливими атаками ракет з Північної Кореї.