Апеляційний суд Берліна засудив 56-річного чоловіка за діяльність агента спецслужби: у 2017 році чоловік передав російській спецслужбі компакт-диск із понад 300 файлами про будівлю Бундестагу.

У процесі передачі планів поверхів з Бундестагу до російської військової спецслужби ГРУ, обвинуваченого засудили до умовного терміну. Апеляційний суд Берліна вважав доведеним, що 56-річний Йенс Ф. з Потсдама розкрив конфіденційні дані про будівлю Бундестагу і призначив дворічне ув'язнення умовно за «діяльність агента секретної служби».

Прокурор вимагав два роки і дев'ять місяців ув'язнення, захист вимагав виправдання. Підсудний відмовився від розуміння, запропонованого судом в обмін на зізнання.

Під час судового засідання обвинувачений мовчав

Згідно з обвинуваченням, у 2017 році колишній співробітник охоронної компанії, який працював у парламенті, передав CD-ROM із понад 385 файлами планів поверхів майна, яким користується Бундестаг, співробітнику спецслужби російського посольства в Берліні.

Компанія отримала обов'язкову перевірку електроприладів у приміщенні Бундестагу, а Чоловік також мав доступ до PDF-файлів із відповідними планами поверхів. 

Проте захист чоловіка завжди стверджував, що немає доказів того, що її клієнт надіслав файли плану приміщення співробітнику ГРУ в російському посольстві. Доступ мали б незліченна кількість людей. 

Федеральна прокуратура також визнала, що інші люди мали доступ до планів.

Проте сторона обвинувачення вважала це доведеним на основі точного аналізу надісланих даних про відповідальність обвинуваченого. Сам обвинувачений під час судового розгляду мовчав.