МОЗ затвердив перелік медичних протипоказань та застережень для вакцинації від COVID-19. Отже, українці за певних умов зможуть отримати від лікаря офіційну довідку, що їм протипоказана вакцинація.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький. 

"У документі вказані типи протипоказань. Це можуть бути абсолютні протипоказання, якщо існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції. А також - застереження (вакцинація з пересторогою), коли остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками. Протипоказання також можуть носити характер постійних або тимчасових (у такому випадку у довідці вказується термін дії), діяти для всіх видів вакцин, або лише для конкретного типу (якщо існує можливість провести щеплення іншим типом вакцини - довідка не надається)", - повідомив Радуцький.

Голова комітету пояснив що, наприклад, діагноз тромбоз з тромбоцитопенією означає у певних випадках абсолютні постійні протипоказання до вакцин на векторній основі (АstraZeneca та деякі інші). Наслідком міокардиту та/або перикардиту є абсолютні протипоказання для мРНК вакцин (Pfizer/Moderna). Для осіб з імунодефіцитом рекомендована вакцинація з пересторогою. Загалом визначено 16 причин для або відмови від вакцинації (постійної чи тимчасової), або для її проведення з пересторогою.

 

Голова Комітету ВР наголосив, що у кожному конкретному випадку відповідність діагнозу протипоказанням, що вказані у переліку МОЗ, встановлює винятково лікар.

Він закликав укрїнців не намагатися самостійно вирішувати, чи є діагноз або симптоми достатнім приводом для відмови від вакцинації.

За словами Радуцького, довідки про протипоказання для щеплення почнуть видавати на початку листопада.