Сертифікат для тих, хто перехворів на коронавірус, але не вакцинувався запровадять у додатку "Дія". Зараз документ тестують, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації. Електронний документ дозволить людям пересуватися між областями. З паперовою довідкою від лікаря така подорож регіонами неможлива.

 

Водночас єдиної затвердженої форми довідки "перехворілого" на сьогодні немає, розповідає Суспільне.

На даний час після одужання від COVID-19, сімейні лікарі можуть надати лише виписку з історії хвороби.

"Це виписка з амбулаторної карти пацієнта, де занесена інформація з якого та по який період пацієнт перебував під спостереженням сімейного лікаря і завершив лікування з результатом одужання від COVID-19. І обов'язково ми вносимо дані ПЛР-тесту, номер порядковий і дату, коли був зафіксований позитивний результат", - розповіла завідувачка амбулаторії центру первинної медико-санітарної допомоги №3 у місті Києві, Катерина Чевжик.

Довідки, які можуть видати лікарі, не дають право подорожувати областями

Водночас така довідка не дає права подорожувати між областями і користуватись громадським транспортом в умовах червоної зони, зазначають у Міністерстві охорони здоров'я України. Ірина Руденко генеральна директорка директорату громадського здоров'я МОЗ України повідомила, що зараз розробляється механізм, аби згенерувати довідку про одужання в "Дію".

"На сьогодні такі довідки, видані в паперовому вигляді, - не є дійсними. Їх не можна використовувати. Тож єдиним шляхом є використання документу, що підтверджує вакцинацію, або негативний тест: ПЛР або експрес-тест".

"Дія" дає надію?

Тестова версія сертифікатів для тих, хто перехворів з'явиться у "Дії" найближчими днями, повідомив 25 жовтня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своєму телеграм-каналі. Але "багато що буде залежати від швидкості інтеграції лабораторій із системою, якості даних лабораторій".

Також внесли зміни і до наказу МОЗ про терміни вакцинування для перехворілих. Раніше Міністерство рекомендувало після одужання від коронавірусу щепитись не раніше, ніж за 3 місяці. За оновленим наказом, це можна зробити через 28 днів (чотири тижні) від перших проявів недуги, але можливі випадки відтермінування вакцинації на три місяці.