Україні варто готуватися до того, що Росія припинить транзит газу через Україну, щойно газопровід «Північний потік-2» запрацює.

 

Про це в розмові з Радіо Свобода заявив 23 листопада високопосадовець однієї з європейських інституцій (який просив не називати його імені), відповідаючи на запитання про розвиток подій після запуску російського газогону.


«Європейські інституції робитимуть усе можливе для збереження транзиту разу через Україну, оскільки це найкоротший та найдешевший шлях. Робитимуть усе для того, щоб Україна залишалася транзитною державою. Україна також робитиме все від неї залежне. Але ось моя особиста думка - відтоді, як президент США Джо Байден домовився з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель щодо добудови «Північного потоку-2», стало очевидно: коли одного дня російський газогін запрацює, Росія відріже Україну від транзиту газу, і до цього потрібно готуватися», - визнав високопосадовець.

 

Водночас він додав, що ЄС «застосовуватиме весь свій вплив на Росію», щоб вона виконала його умову: збереження транзиту газу через Україну.

 

Високопосадовець також додав, що Росія штучно впливає на підвищення цін, доки не відбудеться запуск її газогону, однак це не єдиний чинник: до стрибка цін на блакитне паливо додалися також торговельна війна між Австралією та Китаєм та зміна погоди в низці регіонів світу.

«Але вплив Кремля є очевидним», - уточнив посадовець ЄС, додавши, що рекордні ціни на енергоресурси вже погіршили добробут громадян в усій Європі.