Магдалена Андерссон заявила про свою вимушену відставку з посади прем'єр-міністра Швеції лише за кілька годин після вступу на цю посаду, повідомляє euronews.

 

Це сталося після того, як парламент відмовився ухвалити проект державного бюджету. "Я не хочу очолювати уряд, якщо є підстави для сумнівів щодо його легітимності", - пояснила вона.

Вперше в історії Швеції кабінет міністрів країни очолила жінка. У середу парламент схвалив кандидатуру Магдалени Андерссон на посаду прем'єр-міністра.

За лідера Соціал-демократичної робітничої партії Швеції проголосували 117 депутатів, проти - 174 члени опозиції, решта утрималася. Проте, навіть не отримавши підтримки більшості, згідно із законами країни, прем'єр може розпочинати роботу, якщо проти нього не виступили 175 осіб - на одного більше, ніж проголосували проти цього разу.

Раніше Магдалена Андерссон займала посади голови Міжнародного валютного та фінансового комітету у складі МВФ та міністра фінансів Швеції, також ставши першою жінкою на чолі цього відомства.


Колишній прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен пішов у відставку 10 листопада. Він неодноразово називав свій уряд "феміністським" і таким, у якому питання ґендерної рівності займають центральне місце. Тепер він сам поступився своєю посадою жінці.