Уряд Словаччини схвалив запровадження двотижневого жорсткого карантину у зв'язку зі зростанням захворюваності на COVID-19, повідомляє Reuters.


Як зазначає видання, нові обмеження набувають чинності вже у четвер, 25 листопада. Причиною рішення став найшвидший у світі рівень зростання захворюваності на COVID-19, перевантаженість лікарень, а також низький рівень вакцинації населення.

За словами урядовців, заходи передбачають закриття ресторанів та магазинів, які продають другорядні товари. Пересування громадян буде обмежене поїздками за покупками, роботою, школою чи відвідуванням лікаря, а також прогулянками на природі.

При цьому в країні працюватимуть лише магазини першої необхідності.

У вівторок, 23 листопада, у Словаччині вперше з початку пандемії COVID-19 було зареєстровано понад 10 тисяч нових добових випадків інфікування. Рівень шпиталізацій сягнув того, що Міністерство охорони здоров'я країни назвало його "критичною точкою", що призвело до обмеження надання інших видів медичної допомоги.

"Ситуація серйозна. Ми опинились тут через те, що заходів не було дотримано", - сказав прем'єр-міністр Едуард Хегер.

Локдаун у Словаччині діятиме до 9 грудня.

 

Додамо, попри масові протести, від 22 листопада в Австрії розпочався національний карантин. Він діє не лише для невакцинованих, як було за кілька днів до оголошення цього рішення.

Це вже четвертий загальнонаціональний карантин в Австрії від початку пандемії.

Уряд попросив австрійців за можливості працювати з дому, й виходити лише для того, щоб купити харчі та інші необхідні речі.

Поки що передбачається, що локдаун триватиме до 12 грудня. Але уряд заявив, що може переглянути рішення через 10 днів карантину - після оцінки ситуації.