Це була фотографія, яка справила враження на весь світ: портрет афганської дівчини на обкладинці National Geographic 1985 року з проникливим поглядом, її яскраво-зелені очі, наповнені сумішшю войовничості та страху.Фото  NATIONAL GEOGRAPHIC


Фотограф Стівен Маккаррі зробив знімок у таборі біженців на кордоні Афганістану та Пакистану і спочатку не знав, хто вона. Лише у 2002 році йому вдалося знайти її та познайомитись.

Шарбат Гула, так її звати, тепер отримує притулок в Італії. Вона попросила цю країну допомогти їй вибратися з Афганістану і матиме шанс почати нове життя, повідомили у Палаццо Кіджі, офіційній резиденції прем'єр-міністра Італії.

Гула вже мала багато поневірянь. У 2014 році вона жила в Пакистані, але мусила переховуватис, коли її звинуватили у  нібито підробці посвідчення особи.

Міжнародна знаменитість

Зрештою вона змогла повернутися до Кабула, де тодішній президент Гані зустрів її з розпростертими обіймами як міжнародну знаменитість. Їй урочисто пообіцяли квартиру та «гідне і безпечне життя на батьківщині».

Але, тепер вона більше не вірить у це після захоплення країни Талібаном. Італія каже, що її привезли в країну в рамках ширшої програми евакуації для афганців.

 

На фото: Фотограф Стів Маккаррі зі знаменитою фотографією Гули, і одним із її пізнішим портретом  AFP/ULLRICH PERREY