Поява нового варіанту коронавірусу, який вчені називають "найгіршим з усіх, що ми бачили", призвела до закриття багатьох кордонів, скасування рейсів та падіння ринків у всьому світі.

 

Від самого ранку країни світу одна за одною почали вводити нові жорсткі заходи, намагаючись не допустити новий варіант вірусу, який знайшли у Південній Африці, на своїх територіях.

Правила в'їзду посилили Велика Британія, Німеччина, Італія, Ізраїль, Сінгапур, Франція, Чехія, Японія.

 

Понад 600 пасажирів застрягли в аеропорту Амстердаму Схіпхолі після двох рейсів KLM з Південної Африки. Усі вони мають пройти тестування, а того, хто дасть позитивний результат, потрібно ізолювати в готелі в аеропорту.

З 12:00 26 листопада для країн  Південної Африки діє зона, заборонена для польотів, на тлі серйозних занепокоєнь щодо нового варіанту коронавірусу, який там виявили. Нідерланди відзначили країни цього регіону як країни з дуже високим ризиком. Це, серед іншого, означає, що буде застосовуватися карантин.

 

Новий варіант коронавірусу вже потрапив у Європу: перший випадок зафіксували у Бельгії. Голова Євромісії Урсула фон дер Ляйен закликала європейські країни тимчасово призупинити в'їзд із регіону.

"Зараз важливо, щоб усі ми в Європі діяли дуже швидко, рішуче та координовано", - сказала вона.

Раніше Єврокомісія пропонувала змінити обмеження на в'їзд в країни ЄС, приділяючи більше уваги не країні чи регіону, звідки прибув пасажир, а чи є у нього щеплення.

Повністю вакцинованих туристів пропонували пускати на територію всіх 27 країн блоку без обмежень. Однак про це говорили до появи мутації із ПАР.

У Німеччині про новий штам заговорили на наступний день після того, як було оголошено, що загальна кількість смертей від коронавірусу перевалила за 100 тисяч.

Ангела Меркель, яка покидає свій пост канцлерки, закликала свого наступника Олафа Шольца та членів його нового, поки ще не сформованого уряду піти на "швидкі та рішучі кроки" в боротьбі з пандемією. А також заявила, що готова допомагати новому уряду.

 

Ізраїльський прем'єр-міністр Нафталі Бенет оголосив, що його країна "перебуває на межі надзвичайної ситуації", та закликав усіх ізраїльтян "підготуватись до цілодобової роботи".

Кілька тижнів тому в країні провели загальнонаціональні навчання "Омега", де відпрацьовували сценарій боротьби з епідемією, якщо новий варіант вірусу виявиться більш смертоносним.

"Хоча багатьом тоді це здалося дивним, зайвим буде сказати, що це один із найважливіших кроків, який підготував нас до тої ситуації, в якій ми зараз опинились", - сказав Бенет.

 

Повідомлення про новий штам коронавірусу призвели до того, що ціни на нафту на світових біржах у п'ятницю впали більш ніж на 10% - це найбільш значне падіння за останні півтора року.

Попри енергетичну кризу, яка продовжується, інвестори переживають, що таке продовження пандемії може суттєво обмежити переміщення людей, а значить - знизити попит на паливо та в цілому вповільнити економічне зростання.

Особливо сильно, на 10-15%, впали акції авіакомпаній та туристичних підприємств.

Однак представники ВООЗ закликають країни не панікувати та не поспішати з введенням нових обмежень. Більш детально стратегію боротьби з новим варіантом обговорять на засіданні в п'ятницю.