Фармацевтичні гіганти одночасно заявили про роботу над розробкою вакцини, яка запобігатиме ускладненням від нового небезпечного штаму коронавірусу "Омікрон", повідомляє  CNBC.

 

Pfizer&BioNTech готові адаптувати вже наявну вакцину від коронавірусу до нового штаму. У компанії чекають на велику кількість даних лабораторних тестувань не пізніше, ніж через два тижні, щоби підтвердити, що штам вимагає коригувань технології виробництва вакцини.

Про тестування вакцини проти нового штаму "Омікрон" повідомили також у Johnson&Johnson; а AstraZeneca вже проводить дослідження у місцях перших спалахів нової мутації.

Moderna у п'ятницю заявила, що комбінація мутацій у новому штамі "має значний потенційний ризик для пришвидшення послаблення природного та індукованого вакцинами імунітету".

У компанії пояснили, що єдиним шляхом якось себе убезпечити від ризиків "омікрону" поки є третя бустерна доза ін'єкції. У дослідженні Moderna братимуть участь добровольці, які отримали третю дозу вакцини.

 

Нагадаємо, ВООЗ встановила після консультацій, що в нового штаму коронавірусу, виявленого в Африці, вища ймовірність повторного зараження людини.

У заяві ВООЗ стверджують, що цей варіант "має велику кількість мутацій, деякі з яких викликають занепокоєння".

Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом у порівнянні з іншими варіантами.
ВООЗ перейменувала нещодавно відкритий штам B.1.1.529 на Omicron.